флячки

Флячки, вони ж – рубці, вони ж – тушкований яловичий шлунок.

Без цієї страви галицька кухня – як без шлунку.

Давно треба було приготувати, але все ніяк не доходили руки. Флячки – дуже знакова страва галицької кухні.

В мене було 1.5 кг почищених флячків і на цю кількість я взяла
5 цибулин
6 морквин
селера велика + селера маленька з гичкою
корінь петрушки
сіль, перець, мускатний горіх, імбир, свіжий майоран, зеленина кропу і петрушки, часничок, паприка
Телячий росіл (зварений на ребрах)
Також – пів шклянки сметани, кілька ложок борошна, олія

Яловичі флячки, навіть почищені, потребують певної попередньої підготовки. Я їх добре промила, натерла сіллю, залила водою, довела до кипіння і злила воду. Цю процедуру повторила 2 рази, між кожним закипанням переполікувала. Запах добре промитих флячків повинен бути подібним до запаху пареного молока, і не мати неприємної нотки. Якщо запах дуже заваджає, то раджу додавати кожного разу шматочку імбиру – мені здається, він гарно забирає запах.

Таким чином підварені флячки я порізала на смужки шириною з долоню, залила водою, на великому вогні довела до кипіння, зняла пінку (її майже не було), додала 2 цибулі в лушпинні, 2 моркви, петрушку, маленьку селеру з гичкою, шматочок імбиру, кілька часничин в лупині, посолила і варила на маленькому вогні десь 4 години мінімум, може й довше.. Потім витягла флячки і порізала соломкою.

Окремо порізала соломкою решту моркви, селери і півкільцями – цибулю. У ринці на олії обсмажила до м’якості порізану ярину – спочатку цибулю, потім моркву-селеру.

Порізані флячки залила готовим росолом і тушкувала на маленькому вогні ще десь з добру годину. Потім додала ярину і довела до готовності.

На сухій пательні підсушила 2 ложки борошна, розколотила із сметаною підбила флячки і довела їх до кипіння.

Перевірила на сіль та перець, додала трошка паприки, дрібку тертого мускатного горіху і чайну ложку свіжого тертого імбиру, трохи майорану, кропу і петрушки… Майоран є, мабуть, обовязковою приправкою до флячків.

І ось вони – ідеальні, гарячі, пахучі, гострі, вершкові, пишні флячки! Для повного щастя їх можна подавати притертими гострим сиром, і з грінками, і з по п’ятдесять чогось міцного і зимного. Але в нас – просто з лавашем.

Також, є дуже смачний перепис флячків з яськами, але я їх вчора не знайшла в вічній мерзлоті холодильника..