білий хрін

Білий хрін

Без цього сосу в нас не обходиться ні Різдвяний ні Великодній стіл.

Ніби нічого особливого в цьому сосі немає, але він вартує того, щоб його приготувати. Залежно від ступеня подрібнення він буде або ніжно-кремовим, або більш “салатковим” але в будь якому випадку – дуже дуже смачним. Крім того, що білий хрін смачний, то ще й неймовірно корисний, особливо взимку. Зрештою, як і цвіклі.

Він ідеально пасує до м’яска – печеного чи вудженого, а також до студенцю.

Сос “Білий хрін”

Білий хрін готується швидко, можна приготувати про запас, тиждень може зберігатися в холодильнику легко, лиш посперечаюся, що ви його просто швидше згамаєте 🙂

По перше – це хрін.
Хрін я готую заздалегіть і багато, щоб кожного разу не терти і ридати (:
Почищені корінці хрону я ставлю в морозилку на кілька годин і тру підмерзлими – так і пече менше, і гіркота зайва зійде.

Натертий хрін щільно напихаю в слоїчок, додаю ложечку солі і ложечку оцту, закриваю слоїк плівкою і покришкою. Так хрін може зберігатися в холодильнику досить довго, не втратити своїх ароматичних властивостей, і не сіріти.

По друге – майонез.
Я не дуже часто вживаю майонез, але без нього цей сос не вдасться таким добрим і ніжним. Тому можна зробити домашній майонез. Ну або замінити на добру густу сметану.

По третє – яйця.
Зварити натвердо, з розрахунку 1 яйце на 1 чубату столову ложку тертого хрону. Посікти або потерти на терці, як вам більше подобається.  Дуже класно, коли яйця мають гарний жовток, тоді колір білого хрону стає дуже гарним, яскравим і святковим.

З майонезом і яйцями є варіант заміни – розтерти жовтки зі сметаною, додати дрібку гірчиці, солі, цукру і оцету, і зробити таку заправу. Теж дуже пристойно 🙂

Змішуємо в пропорції 1:1:1 (ну це приблизно, а насправді хто як любить. бо я цей хрін люблю ніжним, кремовим і не дуже гострим), додатково досолюємо, додаємо трошки оцту, трошки цукру. Регулюйте міцність на свій смак.

Також під настрій в такий сос можна додавати капари (каперси), посічену зелену цибульку, дрібно порізаний квашений огірок або зеленину. Тоді соус перетворюється на щось більш салаткове, але не менш смачне.

Коментарі

коментар