Зупа з квашеними огірками і пиріжковий бонус до неї

Поки ще грудень, і поки в мене кухня в ремонті, і нічого нового, крім мівіни, я не готую – поділюся ще переписами з “У будні і свята”.

На цей раз це буде зупа з квашеними огірками, яку Дарія Цвєк пропонує в меню на грудень і подається з грибовими пиріжками. Тому, щоб все було як книжка пише – лапайте 2 переписи.

Зупа з квашеними огірками

300 г вуджених ребер, петрушка, морква, 3-4 картоплини, цибуля, 3-5 квашених огірків, 50 г масла, зеленина петрушки, 150 г сметани, 1 ложечка муки.

Ребра помити, залити холодною водою і варити на повільному вогні. Коли закипить, зняти піну, посолити, додати почищені овочі, припечену на пательні й розрізану навпіл цибулю і варити допоки не приготується овочів. Росіл перецідити і додати почищені від шкірки, натерті на грубій терці огірки. Заправити вимішаною з мукою сметаною, посипати зелениною петрушки. Смак та насиченість зупи можна регулювати огірковим росолом.
До зупи подати пиріжки з грибами.

Пиріжки з грибами
Тісто: 300 г муки, 100 г сметани, 2 жовтки, 50 г вершкового масла, цукор, 30 г дріжджів.
Начинка: 50 г сушених грибів, 50 г вершкового масла або олії, цибуля, 1—2 зварених на твердо яєць, 2 ложки мелених сухарів із булки, 1—2 ложки сметани, сіль, перець.
Товщ посікти з просіяною мукою, додати подрібнені дріжджі, трохи цукру, жовтки і сметаною замісити пухке тісто. Сформувати з нього валок, нарізати на частини, розтачати невеликі коржики, викласти начинку і зліпити пиріжки. Змастити білком, випікати на бляшці в нагрітій братрурі (220 ºC) 20 хв.
Начинку приготувати так: гриби зварити, дрібно посікти, з’єднати з посіченою і підтушкованою на олії цибулею, підсмажити. Якщо начинки замало, додати мелені сухарі з булки, посічені яйця, посолити, поперчити і вимішати зі сметаною. Начинка повинна бути густою.

І, традиційно, казання від мене.

Я цю зупку дуже люблю, і хоча зазвичай варю її трішки інакше (буквально кілька нюансів), цей перепис теж є дуже добрим. Переписів огірківок є ціла купа – і з картофлею, і з пенцаком, і з тим і іншим (як в моєму переписі), і навіть з макараном. Але незмінним лишається росолова основа і квасненький смак.

Я впевнена, що мине святкування Нового року, і більшість з нас захоче чогось ріденького, гарячого і квасненького, і ця зупка буде дуже дуже до речі 😉

Пиріжків з грибами саме за цим переписом я не пекла, але виглядає він добре, і напевно смакуватиме до зупки. А як не маєте настрою їх пекти, то просто підсушіть кілька плястерків хлібчика, і зупка з грінками – буде просто пишною!