Капустяні завиванці

Капустяні завиванці – страва, яка мене дуже здивувала, коли я готувала і знимкувала її до книжки. По перше, своєю очевидністю, бо це ж так логічно – загорнути відбите м’яско в листок капусти. А по друге, своєю святковістю – це суперова страва для якогось прийняття. Це смачно, не надто заморочливо, і дуже ошатно. Так що, якщо матимете якусь нагоду на нову страву – це гарний варіант.

На 12 завиванців (а на порцію 1 завиванець – цілком достатньо) треба:
12 листків капусти (звичайної або келю), 12 шматків тонко відбитого м’яса (свиняча чи теляча полядвичка чи вирізка, одним словом, щось рівненьке, що добре ріжеться і відбивається), 3—4 помідори, ложка олії, 200 мл сметани, 1 ложечка муки, цибуля, стручок солодкої паприки і пів стручка гострої, кілька молодих морквин, зеленина петрушки, кріп, сіль, перець.

З м’якого (не дуже збитого) качана капусти зрізати листки, попарити і розтовкти прожилки. На кожен листок покласти шматок тонко відбитого м’яска, на середину кожного покласти зелень та морквинку. Листочки скрутити в рулет, як голубці, за бажанням – обв’язати зеленою цибулькою (для краси і щоб гарніше трималося купи). Поперчити, притрусити зеленинкою.

Покласти щільно в посуд (форму, вогнетривкий банячок), дно якого вистелити капустяним листям. Посолити, влити півсклянки гарячої води, додати ложку олії, розкласти чвертки помідорів, покласти зеленини і тушкувати на повільному вогні прикритими 30—40 хв. Як завиванці зм’якнуть і приготуються – сметану вимішати з запраженою мукою, підсмаженою цибулькою і порізаним кропом, долити півшклянки води, посолити, залити завиванці і прокип’ятити. Також завиванці можна запекти в братрурі, тоді зверху прикрити фольгою, щоб не пересихали.

Подавати на полумиску, зверху полити сосом, в якому вони тушкувалися, і посипати смужками солодкої паприки і нарізаною зелениною петрушки.