Зеленець

Хочу вам розказати про “Зеленець” – це щось середнє між омлетом і пляцком. Робиться просто, швидко, і корисне як незнати що, і ще дуже добра страва для таких “травоїдних” як я.

Я дуже люблю зеленину, і весна-літо це для мене найщасливіший час – є стільки всього смачного! Рукола така, рукола сяка, любисток, м’ятка, кріп, петрушка, кінза, шпинат… А ще купа найріжніших салаток.. одним словом – рай 🙂

На бритванку 20 на 20 см, застелену пергаментом –

5 яєць
1 ложка густої сметани, 1 ложка бриндзі
1 ложка кукурудзяної і 1 ложка пшеничної муки
на кінець ножа порошку до печення
сіль, перець, мускатний горіх, імбир мелений, кмин, пластівці чилі
Але головне – великий букет всілякої зеленини в довільній пропорції. Я взяла: любисток, кріп, петрушку, кінзу, зелену цибульку, молодий часник, руколу, трошка м*яти, шпинат, пору.

Зелену цибульку і пору порізала дрібно (білу і зелену частини) і кинула на пательню з ложкою олії, трохи підтушкувала. Додала в пательню порізаний шпинат і ще трошка підтушкувала.

Поки тушкувалося – порізала решту зеленини досить дрібно. Яйця вибила в миску, розколотила з сметаною, приправами, обидвома видами муки і порошком до печення.

Додала до яєчної суміші зеленину порізану і ту, що підтушкована, бриндзю і все добре вимішала.

Бритванку застелила пергаментом, вилила суміш, розрівняла, і в руру на 180*С і на хвилин 15 (щоб схопилося і ледь підрум’янилося по краях).

Ось і все – пряний, корисний, смачний пляцок\омлет готовий. Смакує сам, або зі сметаною, або з якимось іншим сосом. Такої порції вистарчить на сніданок для 2 здорових хлопів, або для більшої кількості делікатних панянок.

P.S. Взагалі-то зеленцем в Ольги Франко і деяких давніших кулінарних авторів називається салатка, наприклад із свіжої капусти. Але я собі подумала, що тут ця назва дуже пасує.