Фасолівка з пульпетами

Це такий майже не перепис, суто для фіксації ідеї, бо смачно, а зараз якраз сезон молодої фасолі всіх мастей, тому фасолівка це те що потрібно.

Отже,
Для зупи:
фасолі – багато, я взяла десь літру свіжої фасолі “яська”
2 вуджені свинячі вуха з яких я потім зробила перекуску
4 морквини – 2 для базового росолу і 2 для зупки
4 цибулини – 2 для базового росолу і 2 для зупки
3 картоплини (суто, бо треба було використати, можна обійтися, бо фасоля цілком самодостатня)
сіль-перець-бабковий листок
Для пульпеток:
400 г нежирного фаршу (може бути будь який, аби якісний)
2 варені морквини з росолу
зеленина кропу-петрушки
сіль-перець

Зварила росіл на вухах. Взагалі, його можна варити будь на чому – на кісточці, вудженому хребті, курячому окості – що подобається те й беріть. Але те що фасолівка особливо любить смак вудженини – це факт. В росолі, очевидно, варила моркву і цибулю. Коли вийняла овочі – додала промиту фасолю, посолила і варила до майже готовності фасолі (“вже розсипається, але ще ледь твердувата” – для молодої фасолі це хвилин 20-25).

Пульпетки зробила з дуже добре змеленого фаршу, перем’ятої виделкою вареної моркви з росолу, дрібно посіченого кропу-петрушки, заправила сіллю, перцем і додала гострого перцевого соусу. Кульки розміру волоського горіха, найкраще їх скатувати вологими долонями. Для чого морква? – данина славнозвісній галицькій ощадності 🙂 вона додала соковитості і кольоровості.

Окремо зробила засмажку з цибулі і моркви кубиком. Якщо не плануєте робити з вух закуску до пива, то можна їх порізати макароником і кинути в зупу. Якщо варите на м’ясі – обберіть його і додайте в зупу.

Додала до зупи засмажку, вкинула пульпети. Вони варяться майже миттєво, 5 хвилин після закипання це максимум. Поправила фінально на сіль-перець, додала бабкового листка, зеленини.

Взагалі, фасолеві зупи дуже люблять додатки на кшталт лятого тіста чи клюсочок. От, наприклад, пані Франкова пише:

Фасолева зупа

До 2 л. води дати закришку, вепрову або волову шпікову кістку на смак, склянку фасоль і варити аж фасоля змякне. Покраяти 4 картоплі в кістки і зварити разом із фасолею. Домішати запражку з ложки муки, а в кінци лити рідке тісто з одного яйця.