Салатка з селери і яблук + салаткова ретроспектива

Не знаю, як там ваш, але мій організм потребує вітамінів, бажано якихось смачних. І йому (моєму організмові) дуже пощастило, що я люблю салатки. Фактично, прислів’я про те, що “Кожна кобіта має вміти зробити салатку, капелюшок і скандал” – це майже про мене. Я не люблю капелюшків 😉

Тому сьогодні у нас в програмі салаткова ретроспектива, яка, однак, почнеться з перепису, який я раніше не писала тут, але він є в “У будні і свята” – салата з селери і яблук.

Взагалі, в моєму розумінні “салата з селери і яблук” є троха інакшою – я тру на тонкій терці селеру, моркву, на грубій – яблука, витискаю туди зубчик часничку, даю ложку сметанки, трошка солі – і це така дуже традиційна зимова салата. Впевнена, всі її роблять десь так.

Але ось так, як в Дарії Цвєк, з паприкою і помаранчою – навіть цікавіше і яскравіше. Єдина різниця, що я взяла свіжу, а не мариновану паприку, мені вона видалася доцільнішою.

1 кг селери, 1 кг яблук, 300 г маринованої солодкої паприки, 2 помаранча, 1 склянка сметани, 2 ложки домашнього майонезу, сік з півцитрини, цукор.

Селеру і яблука обчистити від шкірки і нарізати соломкою, з’єднати з плястерками перцю, заправити цукром і скропити соком з цитрини (солити не треба). Все це вимішати зі сметаною і майонезом та викласти в салятерку. Оздобити дольками помаранча.

А якщо ви теж любите салатки – то нагадаю принагідно про ось такі:

А завтра я напишу про мізерію, обіцяю!