Яськи підбивані з печерицями, на вуджених реберцях

Чудовий час – коли всілякі фасолі ще молоді, м’якенькі, і не потребують довгого замочування перед варінням. Саме такі яськи мені трапилися, а їм до компанії – гарно завуджені свинячі ребра. Тому раджу і вам вполювати собі такий набір, і зготувати підбивані яськи – бо це направду пишно!

Потрібно всього по трошку –
зо півлітри яськів;
шмат вуджених ребер, пильнуйте щоб були з м’яском, а не самі костомахи;
морква або дві;
кілька цибуль, можна ще взяти пору – вона додасть смаку;
троха печериць;
кілька ложок сметани і ложка муки;
закришка: петрушка коренева з листям, морква, кріп, можна додати зеленого майорану чи інших трав на ваш смак.

Реберця добре промила і поклала варити разом із яськами і закришкою. Коли яськи майже зварилися – закришку викинула, а ребра вийняла, вистудила і обібрала м’ясо.

2На пательні підтушкувала дрібно нарізану цибульку з порізаною морквою до майжем’якості моркви. Тоді додала порізані плястерками печерички і ше трошки, буквально до 10 хвилин, підтушкувала.

В ринці з’єднала яськи, овочі-гриби і м’ясо, додала порізану півкільцями пору (білу і світлозелену частини) підсолила, поперчила чорним свіжозмеленим перцем, додала кминку. Довела до готовності яськів і моркви (хв зо 5)

Приготувала підбивку з кількох ложок сметани і ложки борошна, влила в ринку і довела до кипіння. І як на мій смак – то вуджені ребра дуже пасують до фасолі.. А ще з ложкою сметанки і з петрушкою.

Ну і найважливіше – це не зупа, а підбивка. Рідини досить мало, лише для фону. Але ніхто не заваджає перетворити її в густу зупку – додати більше рідини, щипаного або лятого тіста, а також можна і картофлі.