Цибулевий пляцок

Пиріг з крухо-дріжджового тіста це завжди гарна ідея. До нього чудово пасуватиме будь-яка начинка.

Вчора святкували перші уродини творчої діяльності наші товариші і колеги – прекрасні Шкварка. З тої нагоди я спекла пляцок з цибулевим надіванням і бриндзьою, щоб не йти на гостину з порожніми руками.

Для тіста –
600 грам борошна
200 г масла
50 г  смальцю
1 жовток
200 мл сметани або кефіру
дріжджі 40 гр (маленька пачечка) або 1,5 ч.л сухих
цукор, сіль, насіння чорнушки або кмину

Для надівання – цибуля, пора, сіль, кмин, бриндзя

Моє улюблене тісто – крухо-дріжджове. Я вже колись про нього писала. Точних пропорцій немає, бо деколи я його роблю маснішим, деколи – менше даю товщу. Але принцип тіста є такий – спочатку потрібно перетерти підсолене борошно і товщ (маргарин+смалець) до стану “мокрого піску”, потім додати жовток, і замісити тісто на сметані чи кефірі, розмішаними з дріжджами і ложечкою цукру. Тісто виходить пластичне, м’яке. Після вимішування тісто треба накрити папером чи мішечком і поставити в холодильник хоча б на годину. Воно росте і крушіє в холодильнику.

Після цього тісто обім’яти, поділити на 2 частини, одну розтачати на пергамент, поколоти виделкою, ледь ледь присипати манкою – щоб ввібрало зайву вологу з начинки, розкласти начинку, накрити другою половиною тіста, защипати краї, поколоти виделкою і спекти при 180* (десь 30-40 хв, залежно від рури)..

Для надівання я притушкувала цибулю і пору, заправила, додала бриндзі і троха дрібнопорізаного вудженого сулугуні. Але взагалі можна надівати будь чим – грибами, меленим м’ясом.. аби не дуже мокрим.

До такого тіста я часто додаю додатки – прованські трави, кмин чи, от я цього разу, – насіння чорнушки. Можна додати пластівців сушеної цибулі, або будь що, з чим вам смакуватиме. А ще з такого тіста виходять чудесні солені палички до росолу чи борщику.