Торт “Делікатес” від пані Ляриси Зєлик

Розкажу вам про один надзвичайний торт, який я скуштувала в Ню Йорку. Вперше його спекла мені на уродини моя Нюйоркська Мама – пані Ляриса Зєлик. Він був неймовірно добрий (я байдужа до солодкого, а тут навіть моє черстве серце здригнулося!). І пані Ляриса мені його приготувала в дорогу – заморозила, гарно спакувала і я його щасливо привезла додому до Львова. Тут я ним зачарувала всіх, хто його пробував, а знимками заінтриґувала всіх решта. Багато хто просив перепис, тож пані Ляриса його написала, я перевела в грами і градуси Цельсія.

Тож прошу, далі даю слово пані Лярисі:

Пляцок до того торта можна печи або на самих білках або на білках і жовтках. Тому залежно від вашого бажання – виберіть один з двох поданих нижче варіантів:

Складники до тортового пляцка тільки на білках:
5 білків
0.5 фунта (225 г) цукру-мучки*
1 фунт (450 г) мелених оріхів – волоських, пекан або мішаних
Сік з 1 цитрини

Вбити білка на штивно додаючи потрохи цукру. Додати оріхи рукою і сок з цитрини. Вляти до насмарованої тортівниці (10 inches, 25 см) і печи у вигрітій печі на 350˚F (175˚C) около пів години.

АБО

Складники на пляцок з жовтками:
8 extra large яєць
1,5 cup (200 г) мелених оріхів (яких небудь – pecans, волоських)
3 ложки муки
1 ложка соку з цитрини
1 cup з чубком (~130 г) цукру-мучки

Вбити добре жовтка з половиною цукру, додати муку, оріхи і сок з цитрини. Вбити білки з другою половиною цукру і дуже легко та поволи змішати з жовтками. Вляти до посмарованої тортівниці (10 inches, 25 см) і пекти на 325˚F (163 ˚С) около 50 хвилин

Не залежно від того, який із коржів ви вибрали, спечений пляцок має вистигнути. Тоді вибрати його на тарілку і скропити кавою з румом – чверть малого горнятка кави, ложечка руму і пів ложечки цукру-мучки.

Маса міґдалова:

2 кістки солодкого масла ( 2*113.4г = 226 г) розбити на міксері із 2-ома ложками цукру-мучки, додати 20 мелених бішкоптів (італійських lady fingers, савоярді – такі, як для тірамісу), пів фунта (225 грам) прирум’янених, мелених міґдалів і 1/4 ложечки міґдалового олійку (міґдаловий запах до печива). Маса буде густа.


Чеколядовий люкер:

У double boiler (на парі) мішати 10 ложок гіркого какао і 10 ложок ґрисікового цукру** кілька хвилин аж буде вогке. Додати кілька ложок якого небудь молока (повного, худого) *** аж буде однорідна маса. Відставити з пари і додати руму, ванілії або міґдалового олійку до смаку.

Скласти цілий торт так:

На спечений оріховий корж (на знимці – темнобрунатне, пухке) посмарувати густу абрикосову мармоляду (кілька ложок, на знимці ледь видно), зверху руками викласти міґдалову масу і сформувати рівномірно по висоті і ширині (світла широка маса на знимці) і полюкрувати (тонка темна смужка згори торту).

Згори можна посипати меленими орішками. Гарно виглядають змелені pistacchios (фісташки, несолені). На середину можна зробити рожу з абрикосів.

Цей торт можна зробити наперед і тримати у холодильнику 2-3 тижні. Можна також заморозити на 2-3 місяці.

СМАЧНОГО!!!


* – цукор-мучка – цукор-пудра
** – ґрисіковий цукор – цукор “пісок”
*** – молоко повне і худе – молоко звичайної жирності або знежирене


До слова – пані Ляриса, певно, найбільш знана Ню Йоркська коровайниця. Але про це я розкажу іншим разом.