Яринова зупка на росолі і з ляним тістом

Яринова зупка – для мене це такий своєрідний символ літа.

Легенька зупа з зеленим горошком, каляфйорами, шпарагівкою, і, звичайно ж, з молоденькою картоплею і морквою. І хоча літо вже от-от закінчиться, але зелений горошок на базарі ще буває, а отже можна зварити таку зупку на “проводи”.

Коли взимку хочеться чогось літнього, то така зупа з мороженої ярини теж підніме настрій.

Варити таку зупку можна на росолі – телячому чи курячому, але можна і на воді. Якщо варю на воді, то в самому кінці додаю запражку із засмаженої на маслі чи олії цибульки з ложкою борошна.

Потрібно (залежно від об’єму баняка)
Теляча кісточка для росолу
5-6 молодих морквинок
пастернак
5-6 картоплин
розібраний на суцвіття каляфйор
трошка зеленого горошку
трошка шпарагівки
2 цибулі
селера – пів кореня і кілька листків
лавровий листок, чорний перець, сіль

Для ляного тіста – 1 яйце (можна лиш жовток), ложка молока, кілька ложок борошна, і дрібка солі.

Отже, в першу чергу потрібно зварити телячий (чи інший) росіл, так як це робите зазвичай. Кладу кісточку з м’ясом в зимну воду, і як закипить знімаю піну і солю. З ярини даю моркву (половину всієї), весь пастернак, 1 цибулину, корінь селери, пізніше – букетик зеленої петрушки з кропиком, лавровий листочок, чорний перець.
Коли росіл зварений, виймаю з нього усю ярину і м’яско, яке оббираю з кісток, і відкладаю вбік.

Другу половину моркви ріжу невеликими кубиками і кидаю варитися в росіл. Тим часом ріжу більшими кубиками картоплю, невеликими суцвіттями розбираю каляфйор, шпарагівку чищу від хвостиків і перерізаю навпіл або й на три, горошок промиваю, цибулю ріжу дрібними кубиками. Коли закипіла морква – кидаю усі решта овочі, і зменшую вогонь до мінімального. Хвилин за 5 пробую на сіль і перець і додаю чого бракує.

Тим часом готую ляне тісто – гарно розтираю яйце (можна тільки жовток) з молоком і дрібкою солі, борошна додаю стільки, щоб було як дуже-дуже густа сметана.

Коли всі овочі в зупі вже майже зварені (це хв. за 10 від закипання) – кавовою ложечкою вкидую по трошки ляне тісто, яке має сплисти на поверхню, а зупа – закипіти.

Також, обов’язково даю закришку із дрібно посіченої зеленини – кропу, петрушки, зелені селери, молодого часничку.

Як все закипить – накриваю покришкою і вимикаю вогонь.

Подається така яринова зупка зі сметаною. Смачного літа нам усім!