Цитринова зупа

Ця зупа є однією з моїх улюблених ще з дитинства. І зараз, поки ще нема багато свіжої городини, але почався сезон телятини – якраз гарний час, щоб її зварити.
Отже, в першу чергу потрібно зварити телячий росіл. Кладу кісточку з м’ясом в зимну воду, і як закипить знімаю піну і солю.

14983_1480593908832236_4139584544945923246_nЗ ярини даю моркву, пастернак, цибулю, селеру, пізніше – букетик зеленої петрушки з кропиком, лавровий листочок, чорний перець.

Коли росіл зварений, виймаю з нього усе, м’яско оббираю з кісток, і відкладаю вбік. Тру на грубій терці свіжу моркву, ріжу цибульку дрібними кубиками і кидаю їх варитися в росолі.

Риж добре промиваю і всипаю в киплячий росіл.

Тим часом, поки вариться риж, відбираю 2 кохлі росолу, і заколочую з 3-4 ложками доброї сметани, ложкою засмаженої на сухій пательні муки, одним сирим жовтком і соком з цілої цитрини. Можна дати пів чайної ложечки цукру. І якщо є підозра про занадто прісний росіл – солі і чорного меленого перцю.

Коли риж зварений – вливаю сметанну запражку, кидаю в баняк відібране від костей м’яско, доводжу до кипіння, закриваю покришкою і вимикаю газ.

В тарілку кожному даю плястерок цитрини і посічену зелень.

Коментарі

коментар