Шпондер оцтований, перчений і часниковий

  • Обіцяла перед Великоднем написати трохи переписів на мняско, і почну сьогодні зі шпондера.

Найбільше на Великдень я люблю вудженину, але можливості завудити самій зазвичай не маю. Тому вже маємо купу варіантів, як приготувати не менш смачне м’яско в умовах кухні.

Частину переписів я вже писала, наприклад про печеню зі свинини з квашеними огірками

Свинина з квашеними огірками

і ось ця чудова свинина з яблуками

Свинина, печена з яблуками

а якщо хочиться воловини, то чудова волова печеня, яку можна їсти і на холодно і гарячою –

Волова печеня із шпинатно-кроповим сосом

або, наприклад, баранина – пряна, прекрасна, ароматна –

Баранець. Печена баранина з травами, цитринами і всіляким таким

а ще ж є ті, про які я не писала – шпиґована часничком і морквою полядвиця, яку ми зазвичай тонко ріжемо і подаємо на холодно, і дуже цікаве, замариноване на сухо волове м’яско в перцевій шкірці, і ще купа всього смачного.

По трошки я напишу про них усіх, а сьогодні буде шпондер варений в маринаді, а потім добре поперчений і приправлений товченим часником. За цим переписом ми колись просто варили сало, а потім перенесли ту ж “технологію” на шпондер, і вийшло дуже-дуже добре.

Шпондер треба змотати шворочкою, щоби під час варіння він тримав форму.

Приготувати маринад з води, оцту (спиртового!), солі, цукру, чорного перцю горошком, англійського перцю, дрібки мускатного горіха, лаврового листка, гілочки розмарину і гілочки естрагону. Маринад має бути смачним 🙂 з відчутною кислотою, пряним.

Оновлення від 7 квітня 2018: Цього разу в маринад додала лушпиння цибулі, як радили в коментарях, і від себе – кілька вуджених чорносливин. А в натирання додала ще цедри цитринової. Бомба!

Маринад довести до кипіння і вкинути в нього підготований, звязаний шпондер, довести все разом до кипіння, зменшити вогонь до мінімального, щоб ледь-ледь булькало. І так десь хвилин 40, може годинку. Насправді час варіння залежить від товщини шпондера і кількості м’яса в ньому, орієнтуйтеся по м’якості, я тицяю шпичкою, якщо м’яке – вимикаю.

Шпондер треба залишити вистигнути в маринаді, а як вистигне – обмазати сумішшю з часнику, солі і чорного перцю, замотати в пергамент, фольгу і в холодильник. Найкраще – під прес. На наступний день – готовий. Ріжеться тоненьк, смакує чудесно! 🙂

Намащувати зварений таким способом шпондер можна багато чим –
червона солодка паприка + трошки гострої + сіль
чорний перець + ялівець + сіль
січена зелень кропу-петрушки + сіль
часник + січені волоські горіхи + чорний перець + сіль
гірчиця + мед + на кілька хвилин під гриль.
і так далі, на ваш смак 🙂

Добрий шпондер, направду! Для канапки чи тареля м’ясива – люкс. Дайте йому шанс  вам полюбитися 😉