Щось з нічого – капустяники з цвітної капусти і броколі

Епіграф:
Не бійтесь заглядати в холодильник –
Там пишний сад, а не сумне провалля.

Я давно впіймала себе на тому, що найбільше мені смакують експромти. Ніби от щойно нічого не було – ні ідеї, ні особливо глобальних припасів, а потім – ррраз! – кухонна еврика рятує ситуацію, і вже за пів години я радісно жую щось смачненьке. Наприклад, капустяники.

Так було і цього разу. В холодильнику повісилася ціла зграя мишей, часу нема, вечір і на закупи особливо не підеш, а в ґуґла не спитаєш “ну що б такого приготувати, га?”

Поверхнева запасоскопія виявила, що мене є трохи каляфйору і броколі (по пів кіля), кілограм курячого фаршув морозилці  і яйця. Ну і приправки. Тому я вирішила зробити досить експериментальні пляцушки-капустяники, які в процесі роздумів про перепис розділила на 2 різні види, щоб було кольоровіше і цікавіше.

Розказую по порядку 🙂

  1. Фарш розморозила і розділила на 2 половини.
  2. Каляфйор і броколі зварила поокремо в підсоленій і підцукрованій воді до стану al dente. Відцідила, вистудила і потовкла виделкою.
  3. Приготувала такі додатки:
    Для каляфйорів – цибульку, порізану і засмажену з солодким перцем, і заправлену сіллю, кмінком, пластівцями чилі і солодкою вудженою паприкою.
    Для броколі – порізану і підсмажену черемшу, заправлену сіллю і кропом.
  4. Додала по 2 яйця в кожну половину.
  5. Вимішала в окремих мисках, досолила і доперчила.
  6. Брокульові капустяники обтачала в житніх висівках, а каляфйорні – в борошні.
  7. Підсмажила на олії.

    От, властиво, і все.

Мені дуже сподобалися “зелені” – підтушкована черемша з броколі дала дуже цікавий, чимось подібний на шпинатний, смак. Хоча каляфйорні теж дуже добрі – ніжніші за структурою і гостріші, бо більше приправлені перцем.

Капустяники добрі тим, що можна експериментувати – сюди пасуватиме індичий фарш, а хто хоче пісних капустяників – риб’ячий фарш буде цілком доброю заміною. Також, я думаю що можна зробити зовсім без фаршу, але дати всередину кілька ложок манки, щоб ввібрала зайву вологу.

Отож, коли наступного разу вас перейме питання “що б такого приготувати?” – розслабтеся і забудьте про рецепти. Подивіться, що у вас є, і що смачненького можна з того зкомбінувати. А я при нагоді розкажу про ще кілька моїх вдалих експромтів.

Перепис опубліковано вперше у Львівській Ґазеті

P.S.
До речі, їх також можна приготувати і з звичайної капусти – натріть її на терці і навіть підварювати не треба. А далі – все по тексту.