пляцок з бурачинням

Пляцок з бурачинням

Цей пляцок чимось подібний на осетинський Цахараджин, але походить з Тернопільщини

Про пляцок з бурачинням я вже писала в свому дописі для Львівської ґазети, але він такий добрий, що вартує, аби його винести окремим записом. Цей пляцок чимось подібний на осетинський Цахараджин, але я трошки відійшла від класичного перепису в свою сторону, властиво в сторону перепису, за яким такий пляцок готують в нашої родини на Тернопільщині.

Для одного пляцка в формі ~20 см потрібно:
Півтори шклянки муки
Чубата чайна ложечка цукру
Чубата чайна ложечка сухих дріжджів
Шклянка сирватки
Дрібка солі і трохи олії

Для начинки – букет бурачиння, цибуля, часник, адигейський сир або сулугуні.

Муку потрібно розмішати з дріжджами, додати цукор, сіль і на сирватці замісити тісто. Коли вся рідина вбереться в муку – додаю олію і, підсипаючи трошки мукою, замішую м’яке і не дуже туге тісто, але таке, щоб не липло до рук. Накривати рушничком і залишити підростати.

Тим часом приготувати гичку – промити і ошпарити окропом, а як вистигне – відтиснути зайву воду і дрібно порізати. На пательні присмажити порізану півкільцями цибульку, додати гичку і прогріти щоб випарувалася зайва волога. Посолити, поперчити, витиснути зубчик часничку і вистудити.

Також, поки росте тісто – готую форму. Я люблю форми з бортиками – тоді не доводиться переживати, що пляцок виросте не туди, куди треба. Форму вистеляю пергаментом і притрушую мукою. Я останнім часом використовую якийсь “хитрий” пергамент, котрий не треба змащувати товщем, і це чудово.

Як тісто виросло – обім’яла його троха, потім на присипаній мукою стільниці розкачала негрубу паляницю розміром більшу, аніж форма і акуратно перенесла в форму.

На низ тіста присипала троха посіченими горіхами і сухарями – на всякий випадок, щоб не було закальцю, бо ж бурячиння все таки досить вологе.

На тісто виклала вистуджене надівання, зверху притрусила сиром (в мене це солодкий альбуміновий сир, який на смак подібний на адигеський, але м’який) і закрила пляцок тістом, закладаючи вушка тіста одне на одне, щоб вийшла квіточка.

(В правдивому цахараджині тісто розкатується тонше, і перевертається заліпленою стороною до низу) По середині лишила дірочку, щоб виходила пара. Зверху обмазала розтопленим маслом і присипала кмінком.

Печеться такий пляцок десь зо пів години при 200 градусах. Дуже смакує ще теплим з горнятком кисляку або до борщику.

Коментарі

коментар