Лисички, смажені на солонині, з кулешою і бриндзьою по Пістинськи

В цьому місці моєї розповіді на мене налітає вир спогадів …

Літа в Пістині, накритий цератою стіл під грушкою, довгі балачки моєї бабусі з тетою Левкою, походи на річку, а потім, через хиткий міст, до церкви і на луки. А ще я пам’ятаю смак Пістинської кулеші – або вмоченої в яйце і засмаженої до шкірочки, з горнятком кисляку.. або ось такої з грибами і бриндзьою.

Якщо не любите смаженої солонини чи відхуджуєтеся – смажте на олії, але власне пришкарене сальце тут дає особливий смак.

Смажені лисички на солонині, з кулешою і бриндзьою

Лисички добре помила від піску і хвої, і підварила в підсоленій воді хв 10. Тим часом засмажила на солонині цибульку, потім відцідила лисички і додала до засмажки. Смажила не невеликому вогні хв 20, щоб випарувалася волога і лисички почали підсмажуватися. Потім додала солі, перцю і кмінку на смак.

В банячку закип’ятила підсолену воду з кількома ложками олії, в окріп насипала промиту кукурудзяну крупу, і варила десь 15 хвилин, постійно помішуючи, поки крупа не ввібрала в себе всю воду. Потім накрила кришкою і залишила пріти на маленькому вогні ще на 5 хвилин. Потім вбила в кулешу 2 жовтки, додала 2 ложки бриндзі, добре вимішала і виклала негрубим рівним шаром на широку тацю.

Як кулеша вистигне її треба нарізати шматочками або відтиснути формою для печива – в мене це пташки. Ну і підсмажити до хрумкої шкірочки на пательні. Дуже смакує притрушена бриндзьою. Ну і з лисичками, очевидно ))

Таку кулешу дуже вигідно зберігати кілька днів в холодильнику і гріти тоді, коли потрібно. А ще її можна гріти на грилі, або обмакувати в яйце і смажити на пательні.