Лічничі настоянки на квітах білої лілії

Біла лілія – рослина, яку часто стрічаємо і в мистецтві (особливо навколорелігійному), і в геральдиці, і в народній медицині. Лілія це завжди символ чистоти і непорочності. Мабуть тому, лічничі настоянки на квітах лілії, котрі колись давно, сто років тому моїй мамі порадила дільнична педіатриця, лікує саме висипи на шкірі і рани.

Мушу зауважити, Лілія біла (Lilium candidum) – рослина неофіцинальна. Це значить, що її не застосовують в офіційній медицині і фітотерапії, бо хімічний склад до кінця не вивчений. Але народна медицина її використовує – і коріння, і листя, і квіти.

Втім, ми вже багато років робимо спиртову настоянку на квітах білої лілії, і використовуємо її для загоєння дрібних ранок, протирання шкіри від прищиків і часом для полокання горла, якщо болить (30 мл настоянки + 100 мл теплої води). А олійна настоянка використовується для натирання при суглобових і поперекових болях.

Звісно, як з будь яким лікуванням травами, з лілією треба бути обережними тим, хто має алергію на рослинні компоненти, для малих дітей та вагітних. І не відміняє звертань до лікарів та офіційного лікування. Ось така я нині дуже серйозна 🙂

Використовувати для обидвох настоянок можна і самі лиш пелюстки і пелюстки з тичинками – то хто як робить. Я роблю з цілих квітів.

Спиртова настоянка

розквітлі квіти лілії – 5-7 шт
300 мл 50-60* спирту або горілки

Скласти квіти в слоїк, залити, закрити і тримати в темному місці. Готова до вжитку вже по 2 тижнях настоювання.

Олійна настоянка

розквітлі квіти лілії – 5-7 шт
300 мл олії (я беру оливкову але не extra virgine, втім, можна взяти соняшникову)

Все майже так само – скласти квіти в слоїк, залити олією, закрити – поставити на сонце на 2 тижні.

А ви вживаєте лілію з лічничою метою?