Помаранчові ґомбовці з морелями

Якраз добрий час, щоб пригадати цю чудесну страву – ґомбовці – і готувати їх зараз з морелями, а через кілька тижнів – зі сливками

Це я вперше приготувала ґомбовці. Тобто щось подібне ми готуємо часто, але називаємо те “щось” або лінивими пирогами (якщо сирне тісто), або книдлями (картопляне тісто і надівання), або палюшками (якщо в картопляне тісто додається терта сира картопля). Єдина принципова відмінність, яку я помітила – це заміна борошна на манку.

Начиняти ґомбовці можна чим завгодно – афинами, малинами, вишнями, часточками персика чи нектарина, звісно ж – лекваром. А якщо забрати з тіста цукор – можна зробити їх несолодкими (обов’язково спробую і розмовім).

Сьогодні якраз варю абрикосову мармоляду, тому відклала трошка морелів (абрикосок) і шклянку переміксованих помаранчів. Тому в мене цілком не класичний перепис, але результат мені дуже засмакував.

Отже,
600 грамів сиру
2 яйця
1.5 шклянки манки (може трошки більше чи менше, залежить від сиру і чи даєте помаранчу)
зміксований помаранч (без кісточок)
кілька ложок цукру
чвертки морелів (*)

Сир переміксувала блендером для рівномірності.
Додала яйця, манку, помаранчеве пюре, цукор, дрібку солі і вимішала тісто. Відклала на пів години, щоб манка ввібрала вологу. Далі вологими руками робила кульки, запихаючи всередину частки морелів.

Зварила як звичайно – в трошки підсоленій киплячій воді, 2-3 хвилини після того, як спливуть. Потім вийняла на сито і “загартувала” зимною водою.
Подаються ґомбовці обкачаними в засмаженій на маслі тертій булці. Я додала ще ложку свіжої мармоляди.

І я собі думаю, що можна цілком замінити абрикоски на інші ягоди. А помаранчеве пюре – це вже зовсім не обовязково, це випадкові витребеньки.

Книжка пише, що ґомбовці бувають різними – з дріджового тіста і звареними на парі, з картопляного тіста, або, як от в мене – з сирного. До решти видів в мене ще колись дійдуть руки, а наразі такі.

До речі, про морелі. Морелями називають у нас як дрібні абрикоски, так і грубі вишні. Я десь читала, що морелі – це ягоди абрикосів, вишень і черешень, ягоди яких є темнішими в порівнянні з іншими сортами, а сік має забарвлення, на відміну від аморелів, сік яких є безбарвним, а ягідки світлими.